Správy
Oscar 2022: odhalení víťazi 94. ročníka Oscarov
Opäť je to ročné obdobie, keď sa hviezdy zoraďujú. Tohtoročné Oscary zahŕňajú kavalkádu prvých ocenení, prekvapení, zaslúžených víťazstiev a VEĽMI nečakaný moment . Pre tých, ktorí pravdepodobne nepozerali živé televízne vysielanie, priamo nižšie môžete vidieť, kto vyhral počas 94. ročníka udeľovania Oscarov!
94. víťazi Oscara
HEREC V VEDĽEJ ÚLOHE
NOMINOVANÍ
JAVIER BARDEM
Byť Ricardos
BENEDICT CUMBERBATCH
Sila psa
ANDREW GARFIELD
tik, tik... BUM!
WILL SMITH
Kráľ Richard- VÍŤAZ
DENZEL WASHINGTON
Tragédia Macbetha
HERCE VO VEDĽEJšej úlohe
NOMINOVANÍ
CIRAN HINDS
Belfast
TROJSKÝ KOTSUR
CODA – VÍŤAZ
JESSE PLEMONS
Sila psa
J.K. SIMMONS
Byť Ricardos
KODI SMITH-MCPHEE
Sila psa
HEREČKA V HLAVNEJ ÚLOHE
NOMINOVANÍ
JESSICA CHASTAIN
Oči Tammy Faye- VÍŤAZ
OLIVIA COLMANOVÁ
Stratená dcéra
PENELOPE CRUZ
Paralelné matky
NICOLE KIDMANOVÁ
Byť Ricardos
KRISTEN STEWART
Spencer
HEREČKA VO VEDĽEJšej ROLE
NOMINOVANÍ
JESSIE BUCKLEY
Stratená dcéra
ARIANA DEBOSE
West Side Story – VÍŤAZ
JUDI DENCH
Belfast
KIRSTEN DUNST
Sila psa
AUNJANUE ELLIS
Kráľ Richard
ANIMOVANÝ HLAVNÝ FILM
NOMINOVANÍ
ČARO
Jared Bush, Byron Howard, Yvett Merino a Clark Spencer- VÍŤAZ
UTEČIŤ
Jonas Poher Rasmussen, Monica Hellström, Signe Byrge Sørensen a Charlotte De La Gournerie
LUCA
Enrico Casarosa a Andrea Warren
MITCHELLS VS. STROJE
Mike Rianda, Phil Lord, Christopher Miller a Kurt Albrecht
RAYA A POSLEDNÝ DRAK
Don Hall, Carlos López Estrada, Osnat Shurer a Peter Del Vecho
KINEMATOGRAFIA
NOMINOVANÍ
PIESOČNÁ DUNA
Greig Fraser- VÍŤAZ
ULIČKA NOČNEJ MORY
Dan Laustsen
SILA PSA
Ari Wegner
TRAGÉDIA MACBETH
Bruno Delbonnell
PRÍBEH NA ZÁPADNEJ STRANE
Janusz Kaminski
KOSTÝMOVÝ NÁVRH
NOMINOVANÍ
CRUELLA
Jenny Beavan- VÍŤAZ
CYRANO
Massimo Cantini Parrini a Jacqueline Durran
PIESOČNÁ DUNA
Jacqueline West a Robert Morgan
ULIČKA NOČNEJ MORY
Luis Sequeira
PRÍBEH NA ZÁPADNEJ STRANE
Paul Tazewell
RÉŽIA
NOMINOVANÍ
BELFAST
Kenneth Branagh
RIAĎTE MOJE AUTO
Ryusuke Hamaguchi
PIZZA SLIEŠKOVICE
Paul Thomas Anderson
SILA PSA
Jane Campion- VÍŤAZ
PRÍBEH NA ZÁPADNEJ STRANE
Steven Spielberg
DOKUMENTÁR (FUNKCIA)
NOMINOVANÍ
VSTÚPENIE
Jessica Kingdon, Kira Simon-Kennedy a Nathan Truesdell
ATTICA
Stanley Nelson a Traci A. Curry
UTEČIŤ
Jonas Poher Rasmussen, Monica Hellström, Signe Byrge Sørensen a Charlotte De La Gournerie
LETO DUŠE (...ALEBO, KEĎ SA REVOLÚCIA NEDÁ VYSIELAŤ TELEVÍZNE)
Ahmir „Questlove“ Thompson, Joseph Patel, Robert Fyvolent a David Dinerstein- VÍŤAZ
PÍSANIE S OHŇOM
Rintu Thomas a Sushmit Ghosh
DOKUMENTÁR (KRÁTKY PREDMET)
NOMINOVANÍ
POČUTEĽNÝ
Matt Ogens a Geoff McLean
VEĎ MA DOMOV
Peter Kos a John Shenk
KRÁĽOVNÁ BASKETBALU
Ben Proudfoot - VÍŤAZ
TRI PIESNE PRE BENAZIR
Elizabeth Mirzaei a Gulistan Mirzaei
KEĎ SME BOLI TYRAJNÍCI
Jay Rosenblatt
ÚPRAVA FILMOV
NOMINOVANÍ
NEPOZERAJ SA
Hank Corwin
PIESOČNÁ DUNA
Joe Walker- VÍŤAZ
KRÁĽ RICHARD
Pamela Martinová
SILA PSA
Peter Sciberras
TISK, TISK... BUM!
Myron Kerstein a Andrew Weisblum
MEDZINÁRODNÝ HRANÝ FILM
NOMINOVANÍ
RIAĎTE MOJE AUTO
Japonsko- VÍŤAZ
UTEČIŤ
Dánsko
BOŽIA RUKA
Taliansko
PREDSEDAJÚCA: JAK V TRIEDE
Bhután
NAJHORŠÍ ČLOVEK NA SVETE
Nórsko
MAKE-UP A KADEROVÝ ŠTÝL
NOMINOVANÍ
BLÍZKA 2 AMERIKA
Mike Marino, Stacey Morris a Carla Farmer
CRUELLA
Nadia Stacey, Naomi Donne a Julia Vernon
PIESOČNÁ DUNA
Donald Mowat, Love Larson a Eva von Bahr
OČI TAMMY FAYE
Linda Dowds, Stephanie Ingram a Justin Raleigh- VÍŤAZ
DOM GUCCIHO
Göran Lundström, Anna Carin Lock a Frederic Aspiras
HUDBA (PÔVODNÉ SKÓRE)
NOMINOVANÍ
NEPOZERAJ SA
Nicholas Britell
PIESOČNÁ DUNA
Hans Zimmer VÍŤAZ
ČARO
Germaine Franco
PARALELNÉ MATKY
Alberto Iglesias
SILA PSA
Jonny Greenwood
HUDBA (PÔVODNÁ SKLADBA)
NOMINOVANÍ
BYŤ NAŽIVE
od kráľa Richarda; Hudba a text od DIXSON a Beyoncé Knowles-Carter
DVE HÚSENE
od Charma; Hudba a text Lin-Manuel Miranda
DOLE K RADOSTI
z Belfastu; Hudba a text od Van Morrisona
NIE JE ČAS UMRIEŤ
z Nie je čas zomrieť; Hudba a text od Billie Eilish a Finneas O'Connell- VÍŤAZ
NEJAK ROBÍTE
zo Štyroch dobrých dní; Hudba a text od Diane Warren
NAJLEPŠÍ OBRÁZOK
NOMINOVANÍ
BELFAST
Laura Berwick, Kenneth Branagh, Becca Kovacik a Tamar Thomas, producenti
CODA
Philippe Rousselet, Fabrice Gianfermi a Patrick Wachsberger, producenti- VÍŤAZ
NEPOZERAJ SA
Adam McKay a Kevin Messick, producenti
RIAĎTE MOJE AUTO
Teruhisa Yamamoto, producent
PIESOČNÁ DUNA
Mary Parent, Denis Villeneuve a Cale Boyter, producenti
KRÁĽ RICHARD
Tim White, Trevor White a Will Smith, producenti
PIZZA SLIEŠKOVICE
Sara Murphy, Adam Somner a Paul Thomas Anderson, producenti
ULIČKA NOČNEJ MORY
William Del Toro, J. Miles Dale a Bradley Cooper, producenti
SILA PSA
Jane Campion, Tanya Seghatchian, Emile Sherman, Iain Canning a Roger Frappier, producenti
PRÍBEH NA ZÁPADNEJ STRANE
Steven Spielberg a Kristie Macosko Krieger, producenti
VÝROBNÝ NÁVRH
NOMINOVANÍ
PIESOČNÁ DUNA
Produkčný dizajn: Patrice Vermette; Dekorácia súpravy: Zsuzsanna Sipos- VÍŤAZ
ULIČKA NOČNEJ MORY
Produkčný dizajn: Tamara Deverell; Dekorácia súpravy: Shane Vieau
SILA PSA
Výrobný dizajn: Grant Major; Dekorácia súpravy: Amber Richards
TRAGÉDIA MACBETH
Produkčný dizajn: Stefan Dechant; Výzdoba súpravy: Nancy Haigh
PRÍBEH NA ZÁPADNEJ STRANE
Dizajn: Adam Stockhausen; Dekorácia súpravy: Rena DeAngelo
KRÁTKY FILM (ANIMOVANÝ)
NOMINOVANÍ
UMELECKÉ ZÁLEŽITOSTI
Joanna Quinn a Les Mills
BEAST
Hugo Covarrubias a Tevo Diaz
BOXBALLET
Anton Djakov
ROBIN ROBIN
Dan Ojari a Mikey Please
STIERAČ ČELNÉHO SKLA
Alberto Mielgo a Leo Sanchez- VÍŤAZ
KRÁTKY FILM (NAŽIVO)
NOMINOVANÍ
ALA KACHUU – Vezmi a utekaj
Maria Brendle a Nadine Lüchinger
ŠATY
Tadeusz Łysiak a Maciej Ślesicki
DLHÁ Zbohom
Aneil Karia a Riz Ahmed- VÍŤAZ
V MOJEJ MYSLI
Martin Strange-Hansen a Kim Magnusson
PROSÍM OSTAŇ NA LINKE
K.D. Davila a Levin Menekse
ZVUK
NOMINOVANÍ
BELFAST
Denise Yarde, Simon Chase, James Mather a Niv Adiri
PIESOČNÁ DUNA
Mac Ruth, Mark Mangini, Theo Green, Doug Hemphill a Ron Bartlett- VÍŤAZ
NIE JE ČAS UMRIEŤ
Simon Hayes, Oliver Tarney, James Harrison, Paul Massey a Mark Taylor
SILA PSA
Richard Flynn, Robert Mackenzie a Tara Webb
PRÍBEH NA ZÁPADNEJ STRANE
Tod A. Maitland, Gary Rydstrom, Brian Chumney, Andy Nelson a Shawn Murphy
VIZUÁLNE EFEKTY
NOMINOVANÍ
PIESOČNÁ DUNA
Paul Lambert, Tristan Myles, Brian Connor a Gerd Nefzer- VÍŤAZ
ZADARMO CHLAP
Swen Gillberg, Bryan Grill, Nikos Kalaitzidis a Dan Sudick
NIE JE ČAS UMRIEŤ
Charlie Noble, Joel Green, Jonathan Fawkner a Chris Corbould
ŠANG-ČI A LEGENDA O DESIATICH PRSTENOCH
Christopher Townsend, Joe Farrell, Sean Noel Walker a Dan Oliver
SPIDER-MAN: NIE JE CESTA DOMOV
Kelly Port, Chris Waegner, Scott Edelstein a Dan Sudick
PÍSANIE (UPRAVENÝ SCENÁR)
NOMINOVANÍ
CODA
Scenár: Siân Heder- VÍŤAZ
RIAĎTE MOJE AUTO
Scenár: Ryusuke Hamaguchi, Takamasa Oe
PIESOČNÁ DUNA
Scenár: Jon Spaihts, Denis Villeneuve a Eric Roth
STRATENÁ DCÉRA
Napísala Maggie Gyllenhaal
SILA PSA
Napísala Jane Campionová
PÍSANIE (PÔVODNÝ SCENÁR)
NOMINOVANÍ
BELFAST
Napísal Kenneth Branagh- VÍŤAZ
NEPOZERAJ SA
Scenár Adam McKay; Príbeh od Adama McKaya a Davida Sirotu
KRÁĽ RICHARD
Napísal Zach Baylin
PIZZA SLIEŠKOVICE
Napísal Paul Thomas Anderson
NAJHORŠÍ ČLOVEK NA SVETE
Napísal Eskil Vogt, Joachim Trier
Sú nejakí víťazi, s ktorými ste boli spokojní? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.
Sledujte nás a získajte viac informácií o zábave Facebook , Twitter , Instagram , a YouTube .